Zespół

Zespół

lek. wet. Karolina Ptak

specjalista chorób zwierząt nieudomowionych

Zaraz po ukończeniu studiów weterynaryjnych w Lublinie w 2007r. rozpoczęła pracę w Krakowie. Specjalizuje się w leczeniu ptaków i zwierząt egzotycznych, ale jej pasja są wszystkie zwierzęta. Już w trakcie studiów jej zainteresowania skierowane były w stronę ptaków – zarówno tych egzotycznych, jak i dzikich. W dużej mierze przyczyniły się do tego pobyty w Ptasim Azylu w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie pod okiem dr Andrzeja Kruszewicza odbywała wolontariat i praktyki studenckie. Następne praktyki to kolejne ogrody zoologiczne – we Wrocławiu i Gdańsku Oliwie oraz miesięczny pobyt w jednym z najważniejszych ośrodków rehabilitacyjnych dla dzikich zwierząt w Stanach Zjednoczonych – Wildlife Center of Virginia, połączony z wyjazdem do zoo w Waszyngtonie.

Kontynuacją i rozwinięciem tej pasji są skończone w 2014r. podyplomowe studia specjalizacyjne „Choroby zwierząt nieudomowionych” na SGGW w Warszawie, obejmujące tematy z zakresu zwierząt egzotycznych, ptaków, zwierząt w zoo oraz wolnożyjących. W ramach specjalizacji odbyła staż w Wielkiej Brytanii u wybitnego specjalisty w dziedzinie zwierząt egzotycznych Johna Chittiego, połączony z praktykami w ośrodku dla ptaków drapieżnych Hawk Conservancy Trust, gdzie m.in. zapoznawała się z pracą z ptakami sokolniczymi.

Lubi pracę z każdymi zwierzętami, dlatego stale dokształca się również w zakresie medycyny psów i kotów, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach.

W wolnych chwilach lubi jeździć na nartach i od niedawna na snowboardzie, chodzić po górach i każdy możliwy kontakt z przyrodą. Krakowianka z wyboru. Szczęśliwa właścicielka kotki o imieniu Nyska.

lek. wet. Marzena Brzezińska

specjalista chorób psów i kotów

choroby wewnętrzne, kardiologia, diagnostyka obrazowa

W 2009r. ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w Olsztynie. Z Vetiką związana od grudnia 2014r. W 2014 r. uzyskała dyplom ukończenia studium specjalizacyjnego z zakresu Chorób psów i kotów na rodzimym wydziale. Jest wnikliwą i dokładną internistką, stale pogłębia swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych sympozjach i konferencjach. Jej pasją jest kardiologia, którą zajmuje się od ukończenia studiów zdobywając doświadczenie praktyczne i doskonaląc wiedzę teoretyczną.

W wolnym czasie rozwija swoją drugą, obok weterynarii pasję jaką jest taniec. W Olsztynie była współzałożycielem i twórcą teatru tańca Sztab Twórczy, gdzie realizowała się artystycznie. Obecnie poszukuje własnego języka wyrazu, uczestnicząc w zajęciach z improwizacji ruchowej.

Dominika Filipowska

asystentka, rehabilitantka

tukann

Zwierzęta egzotyczne

Leczymy, szczepimy, odrobaczamy, sterylizujemy, kastrujemy, chipujemy, radzimy jak się opiekować‡, badamy krew, prześwietlamy, robimy badania usg, korygujemy zęby.... i wiele innych! Czytaj więcej...

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 9 - 12 / 15 - 20
Sobota: 10 -15

Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji terminów wizyt. Umówieni pacjenci są przyjmowani w pierwszej kolejności, za wyjatkiem nagłych przypadków.

Vetika Kontakt

Weterynarz Kraków Płaszów - Karolina Ptak
Specjalizacja:
Ptaki, Zwierzęta egzotyczne

house  Lipska 49, 30-721 Kraków
telephone  511 195 708

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.